MIGAWKI Z ŻYCIA MŁODSZEJ GRUPY WIEKOWEJ

 

 

 

Nowy przyjaciel 1a - GENIBOT

 

 

Genibot to wyposażony w wiele funkcji robot edukacyjny do nauki programowania oraz fantastyczne narzędzie, które zachęca do eksperymentowania i poszukiwania kreatywnych rozwiązań. Praca z robotem to świetna zabawa a zarazem ogromne korzyści dla dzieci, między innymi: logiczne, algorytmiczne myślenie czy zadaniowe podejście do stawianych problemów. Poniżej prezentujemy tylko kilka możliwości Genibota jakie wypróbowaliśmy podczas dzisiejszych lekcji.

 

    

    

 

Autor materiału: p. Ewa Barciak

 

 

SZKOLNI OGRODNICY

 

 

Za oknami przyroda zieleni się coraz bardziej, dlatego klasa 1a postanowiła założyć własny kącik z hodowlą cebulki i kwiatów. Teraz z niecierpliwością uczniowie obserwują zmiany i czekają na pierwsze efekty swojej pracy.

    

    

Autor materiału: p. Ewa Barciak

 

ZEGARY

 

Uczymy się poprzez zabawę i działanie, w ten sposób nawet nauka godzin na zegarach staje się łatwiejsza dla naszych pierwszaków.

 

    

Autor materiału: p. Ewa Barciak

 

DZIEŃ DINOZAURA

 

Klasa 1a obchodziła Dzień Dinozaura. Jeden z uczniów wcielił się w rolę eksperta i wprowadził klasę w tajemniczy i ciekawy świat tych stworzeń.

 

    

    

    

Autor materiału: p. Ewa Barciak

 

NASZE EKSPERYMENTY

 

U naszych pierwszaków nauka na pewno nie jest nudna. Kolejny już raz zabawiliśmy się w szalonych naukowców. Cukierkowa tęcza, tańczące ludziki namalowane markerem w wodzie, wybuchający wulkan czy zielony slime jako ciecz nienewtonowska... to tylko niektóre eksperymenty, które pozwoliły 1a bliżej poznać świat nauki przez zabawę.

 

    

    

    

    

    

Autor materiału: p. Ewa Barciak