MIGAWKI Z ŻYCIA MŁODSZEJ GRUPY WIEKOWEJ

Nowy przyjaciel 1a - GENIBOT

Genibot to wyposażony w wiele funkcji robot edukacyjny do nauki programowania oraz fantastyczne narzędzie, które zachęca do eksperymentowania i poszukiwania kreatywnych rozwiązań. Praca z robotem to świetna zabawa a zarazem ogromne korzyści dla dzieci, między innymi: logiczne, algorytmiczne myślenie czy zadaniowe podejście do stawianych problemów. Poniżej prezentujemy tylko kilka możliwości Genibota jakie wypróbowaliśmy podczas dzisiejszych lekcji.

SZKOLNI OGRODNICY

Za oknami przyroda zieleni się coraz bardziej, dlatego klasa 1a postanowiła założyć własny kącik z hodowlą cebulki i kwiatów. Teraz z niecierpliwością uczniowie obserwują zmiany i czekają na pierwsze efekty swojej pracy.

ZEGARY

Uczymy się poprzez zabawę i działanie, w ten sposób nawet nauka godzin na zegarach staje się łatwiejsza dla naszych pierwszaków.

DZIEŃ DINOZAURA

Klasa 1a obchodziła Dzień Dinozaura. Jeden z uczniów wcielił się w rolę eksperta i wprowadził klasę w tajemniczy i ciekawy świat tych stworzeń.

NASZE EKSPERYMENTY

U naszych pierwszaków nauka na pewno nie jest nudna. Kolejny już raz zabawiliśmy się w szalonych naukowców. Cukierkowa tęcza, tańczące ludziki namalowane markerem w wodzie, wybuchający wulkan czy zielony slime jako ciecz nienewtonowska... to tylko niektóre eksperymenty, które pozwoliły 1a bliżej poznać świat nauki przez zabawę.