Rozpoczęcie roku szkolnego to ważny dzień w życiu każdego ucznia. Uczniowie pożegnali wakacje, a przywitali nowy rok szkolny 2020/2021. Wielu uczniów przybyło do szkoły z optymistycznym nastawieniem i ogromnym zapałem do pracy…

Rok szkolny 2020/2021 rozpoczął się normalnie, bo uczniowie przyszli tego dnia do swojej szkoły. Ale na tym kończą się podobieństwa np. z ubiegłorocznymi uroczystościami.

Nie było wspólnego apelu dla wszystkich uczniów, obserwujących oraz dokumentujących wszystko rodziców.

Musimy dbać o zachowanie rygorów sanitarnych, stąd oczywiste zmiany.

Uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami w klasach. I bez rodziców. Dobrze wiemy, że rodzice chcieliby być tego dnia z dziećmi. My też byśmy tego chcieli, ale obowiązują nas rygory sanitarne.

Przez pandemię było inaczej niż zwykle, ale pasowanie pierwszaków odbyło się bez przeszkód na sali gimnastycznej w dwóch grupach. Tu uczniowie klasy 1a i 1b z przejęciem czekali na delikatnie stuknięcie w ramię potężnym ołówkiem i powitanie w gronie szkolnej społeczności. Pani Dyrektor szczególne słowa skierowała do najmłodszych rozpoczynających naukę w naszej szkole.

Wszystkim życzymy twórczego i owocnego roku szkolnego, wielu sukcesów i zapału do pracy :).