Starsza grupa wiekowa , o godzinie 9.00 rozpoczęła apel w sali gimnastycznej. Na początku wprowadzony został sztandar szkoły i odśpiewany hymn państwowy. Ten dzień to także wydarzenie historyczne, które przypomina nam, Polakom ,o kolejnej rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, która miała miejsce 1 września 1939 roku. Piękne wprowadzenie do kart z historii przeprowadziła pani Joanna Piętka. Następnie głos zabrała Dyrektor Szkoły – pani Renata Biesik-Myśliwiec,która serdecznie powitała wszystkich uczniów – w szczególności uczniów, którzy po raz pierwszy przyszli do naszej szkoły oraz rodziców i grono pedagogiczne. Podobne rozpoczęcie miało miejsce o godzinie 10.00, gdzie młodsza grupa wiekowa wraz z pierwszoklasistami odśpiewała hymn państwowy i również została przywitana serdecznie przez Dyrektor Szkoły.
Po części oficjalnej uroczystości, uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami.