31.01.2019 r. z inicjatywy Rady Rodziców, pod nadzorem opiekunów uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Oświęcimiu zaprosili na przedstawienie jasełkowe do Osiedlowego Domu Kultury Zasole. Mieliśmy zaszczyt powitać na przedstawieniu między innymi Prezydenta Miasta Oświęcim Pana Janusza Chwieruta, Radę Osiedla „Zasole”, Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej „Budowlanka”, Dyrektora ODK Zasole, Radę Rodziców naszej szkoły, nauczycieli, rodziców i uczniów.

W Osiedlowym Domu Kultury na osiedlu Zasole obejrzeliśmy spektakl w wykonaniu uczniów, którzy  podeszli do gry aktorskiej w bardzo ambitny sposób prezentując niezwykłe umiejętności oraz talent. Zgodnie z tradycją wystąpili w nich: Maryja, Józef, trzej królowie, pasterze i aniołki, które przyfrunęły tego dnia na ziemię. Urocze przedstawienie, w którym uczestniczyli uczniowie było wielkim przedsięwzięciem artystycznym.

Pozytywne przesłanie inscenizacji, wspaniała gra aktorska, baletowy występ oraz bożonarodzeniowa sceneria podbiły serca publiczności, a najlepszą recenzją był gorący aplauz i pochwała z ust Pani Dyrektor Renaty Biesik-Myśliwiec oraz Prezydenta Miasta Oświęcim Pana Janusza Chwieruta, którzy podziękowali młodym wykonawcom oraz ich opiekunom za pracę włożoną w przygotowanie uczniów.

Przedstawienie przygotowane przez uczniów klas:4b,7a oraz przedstawicieli  7b, 7c, 8b.

Opiekunowie: Janina Dziedzic, Urszula Kwadrans.

Oprawa muzyczna: Tomasz Korzeniowski, Robert Lisowski

Oprawa multimedialna, plakaty, zaproszenia: Barbara Żydek