Siódemka kojarzy nam się ze szczęściem, trzynastka z pechem a 11 każdemu w Polsce kojarzy się ze świętem odzyskania niepodległości. Dlatego obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości trwały w naszej szkole przez 11 dni. Najpierw szkoła stała się biało-czerwona, kiedy każda klasa przygotowała dekorację przydzielonego jej okna na szkolnych korytarzach. Kolejne dwa dni upłynęły pod znakiem biało-czerwonych własnoręcznie wykonanych rozetek i makijaży w barwach narodowych. Czwartego i piątego dnia odbywały się lekcje historii, podczas których każda z klas wykonała piłkę szmaciankę, którą szóstego i siódmego dnia grano w szczypiorniaka na lekcjach wf-u. Ósmego dnia uczniowie klas młodszych mieli gotowe prace plastyczne poświęcone Józefowi Piłsudskiemu i jego Kasztance. Dziewiątego dnia odbył się konkurs na biało czerwony deser i przekąskę. W dziesiąty dzień klasa VII b pod kierunkiem pani Agaty Himiak przygotowała występ poświęcony okolicznościom odzyskania niepodległości, po którym zostały wręczone dyplomy za najpiękniejsze biało-czerwone okno, za rozetki narodowe oraz biało-czerwone smakołyki. W jedenasty dzień w uroczystej atmosferze cała społeczność szkolna zgromadziła się na Sali gimnastycznej aby przy szkolnym sztandarze odśpiewać hymn narodowy, ostatnim akcentem obchodów 11.dni dla niepodległej w SP 5 był występ klasy IV a, która śpiewając piosenkę o naszej pięknej Ojczyźnie rozwijała długą biało czerwoną wstęgę.