To wydarzenie nie miałoby takiego efektu, gdyby nie scenografia, teatr cieni, aktorzy i grający Pan Tomasz Korzeniowski oraz uczennica Agnieszka Niezręcka. Odkryciem były również nauczycielki, które brały udział w przedstawieniu: Panie Renata Romańska, Marzena Szumyło i Elżbieta Szkudlarek. Całe przedstawienie mogliśmy obejrzeć dzięki uczniom klasy 5b, 7a i 7b. Na scenie zachwycił wszystkich wysoki kunszt aktorski i wokalny naszych uczniów. Przedstawienie zostało entuzjastycznie przyjęte przez wszystkich. Na zakończenie padało wiele ciepłych słów skierowanych do autorów, aktorów i widzów wydarzenia.
Mocnym akcentem kończącym było wspólne zaśpiewanie kolędy
Adeste fideles przez cały zespół śpiewający i uczestników jasełek.
Pani Dyrektor Renata Biesik Myśliwiec złożyła wszystkim życzenia świąteczne. Po oficjalnych uroczystościach uczniowie wraz z wychowawcami i nauczycielami udali się do klas i wzięli udział w tradycyjnym spotkaniu opłatkowym.