Odświętnie ubrane dzieci zaśpiewały po wprowadzeniu Pocztu Sztandarowego „Mazurek Dąbrowskiego” i wysłuchały słów od przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego-Kingi Hamerskiej. Następnie wszystkie dzieci złożyły uroczystą przysięgę na Sztandar Szkoły, że będą dobrymi i uczciwymi uczniami, będą dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, będą szanować nauczycieli, rodziców i kolegów, kochać swoją Ojczyznę. Część artystyczna, w której uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności recytatorskie i wokalne została przygotowana pod czujnym okiem pań Jolanty Zawory Gajc i Haliny Darowskiej. Później nastąpił ważny moment w życiu pierwszaków - pasowanie na uczniów, którego dokonała wielkim ołówkiem Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 5 Pani Renata Biesik Myśliwiec. Na zakończenie wszyscy pierwszoklasiści otrzymali również drobny upominek od rodziców. Uroczystość na długo pozostanie w pamięci dzieci, które od tego dnia stały się pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej Nr 5.

Więcej fotek z tej uroczystości znajdą Państwo na naszym Facebooku. Zapraszamy!